Msze w Białej Podlaskiej przy św. Antonim

Msze w Białej Podlaskiej przy św. Antonim
Autor Grzegorz Lewandowski
Grzegorz Lewandowski12.02.2024 | 6 min.

Msze w Białej Podlaskiej przy św. Antonim odbywają się codziennie w kościele pod wezwaniem tego świętego przy ulicy Brzeskiej. Jest to zabytkowa świątynia w samym centrum miasta, która przyciąga wiernych nie tylko z okolicy, ale także pielgrzymów. W niniejszym artykule przedstawimy rozkład mszy w ciągu tygodnia, msze świąteczne i niedzielne, a także informacje o nabożeństwach specjalnych.

Kluczowe wnioski:
 • Msze codzienne odbywają się o stałych porach - o 6:30, 9:00, 16:00 i 18:00.
 • W niedzielę dodatkowo msze główne o godzinie 7:30, 10:00, 11:30 i 13:00.
 • W święta kościelne obowiązuje rozkład jak w niedzielę.
 • Rekolekcje wielkopostne i adwentowe przyciągają wielu wiernych.
 • Można zamawiać intencje mszalne, a także msze ślubne i pogrzebowe.

Msze św. Antoniego w Białej Podlaskiej codziennie

Kościół pod wezwaniem Świętego Antoniego w Białej Podlaskiej jest jedną z najstarszych świątyń w mieście. Znajduje się przy ulicy Brzeskiej, w samym sercu miasta. Codziennie odprawiane są w nim msze święte o stałych porach:

 • 6:30
 • 9:00
 • 16:00
 • 18:00

Msze gromadzą parafian mieszkających w pobliżu, ale także wiernych z całej Białej Podlaskiej i okolic, którzy cenią sobie tradycyjną atmosferę tego kościoła i nauki głoszone przez miejscowych księży.

Szacunek do św. Antoniego Padewskiego

Święty Antoni cieszy się wielkim kultem wśród katolików na całym świecie. Jest patronem ludzi i rzeczy zaginionych, ale także osób cierpiących na choroby skóry. Dlatego w tym kościele modlą się osoby proszące o wstawiennictwo za ich bliskich i o łaskę uzdrowienia z trudnych dolegliwości.

Msze św. Antoniego w Białej Podlaskiej codziennie przyciągają rzesze wiernych, zwłaszcza starszych osób, dla których jest to miejsce modlitwy od lat. Pielgrzymują także osoby spoza miasta - mieszkańcy okolicznych wsi i miasteczek.

Rozkład mszy św. w kościele św. Antoniego

Oprócz mszy codziennych, kościół św antoniego biała podlaska pełny jest wiernych w niedziele i święta kościelne. W tych dniach obowiązuje nieco inny rozkład godzinowy nabożeństw:

7:30 Msza główna z kazaniem
10:00 Suma odpustowa
11:30 Msza z liturgią dla dzieci
13:00 Msza popołudniowa

Tak wygląda standardowy harmonogram mszy niedzielnych i w uroczystości kościelne, jednak mogą zdarzać się drobne zmiany, dlatego warto śledzić stronę parafialną lub tablice ogłoszeń.

Specjalne msze i nabożeństwa

Poza regularnymi niedzielnymi i świątecznymi mszami, w Kościele św. Antoniego w Białej Podlaskiej odbywają się również msze biała podlaska św antoni z okazji odpustu parafialnego 13 czerwca, w święto patrona świątyni. Jest to uroczystość przyciągająca tłumy wiernych także spoza parafii.

Ponadto, dwa razy w roku w tym kościele organizowane są rekolekcje adwentowe i wielkopostne. Kazania głosi zazwyczaj zaproszony rekolekcjonista.

Czytaj więcej:Msza trydencka w Kwidzynie: Tradycja i współczesność

Niedzielne msze w kościele przy ulicy Brzeskiej

Niedzielne msze w kościele św. Antoniego przy ul. Brzeskiej w Białej Podlaskiej zawsze przyciągają tłumy wiernych. Jest to szczególny dzień, w którym parafianie gromadzą się na wspólnej modlitwie.

„W niedzielę zawsze staram się tutaj przyjść. Lubię atmosferę tego miejsca i tradycyjną liturgię” - mówi pani Anna, parafianka od urodzenia.

Nie brakuje też osób, które specjalnie na niedzielną mszę świętą przyjeżdżają z odleglejszych miejscowości. Doceniają gościnność tutejszych księży i wiernych.

Msze dla dzieci i młodzieży

W każdą niedzielę o godzinie 11:30 odprawiana jest w kościele św. Antoniego msza święta dostosowana do potrzeb najmłodszych parafian. Można na niej usłyszeć historie biblijne opowiedziane w sposób zrozumiały dla dzieci, a także specjalne piosenki religijne. Po mszy dzieci otrzymują obrazki z postaciami świętych i słodycze.

Rekolekcje i nabożeństwa w parafii św. Antoniego

Zdjęcie Msze w Białej Podlaskiej przy św. Antonim

Oprócz regularnych mszy świętych, w kościele przy ulicy Brzeskiej organizuje się także msze biała podlaska św antoni specjalne, takie jak rekolekcje adwentowe i wielkopostne.

Cieszą się one bardzo dużą popularnością wśród parafian. Podczas tych dni wierni chętnie przystępują do sakramentu pokuty i pojednania, aby godnie przygotować się do świąt Bożego Narodzenia lub Wielkanocy.

Nabożeństwa prowadzone są zazwyczaj przez zaproszonych księży rekolekcjonistów, którzy w ciekawy i przystępny sposób tłumaczą zagadnienia biblijne.

Nowenny i Godzinki ku czci św. Antoniego

Co roku w okresie poprzedzającym odpust parafialny, przez 9 kolejnych dni odbywają się nowenny do św. Antoniego. Rano odmawiane są Godzinki ku Jego czci, a wieczorem celebrowana jest uroczysta msza święta. 13 czerwca przypada odpust z procesją eucharystyczną wokół kościoła.

Msze świąteczne w kościele św. Antoniego w Białej Podlaskiej

Święta to szczególny czas w Kościele katolickim, kiedy wierni liczniej uczestniczą we mszach świętych. Również parafia św. Antoniego w Białej Podlaskiej przeżywa te dni w podniosłym nastroju.

W Boże Narodzenie i Wielkanoc msze odbywają się o północy oraz według standardowego rozkładu niedzielnego. Kościół pięknie przystrojony, a kazania niosą radosne przesłanie tych świąt.

W uroczystość Trzech Króli oraz w święto Bożego Ciała ulicami parafii przechodzą barwne procesje eucharystyczne.

Ogłoszenia parafialne online

Informacje o godzinach nabożeństw w kościele św. Antoniego w Białej Podlaskiej można znaleźć w gablocie przy wejściu do świątyni lub na stronie parafialnej w zakładce Ogłoszenia. Publikowane są tam na bieżąco wszelkie zmiany i komunikaty dla wiernych.

Terminy mszy ślubnych i pogrzebowych u św. Antoniego

Kościół pw. św. Antoniego w Białej Podlaskiej jest miejscem, gdzie od pokoleń przyjmowane są sakramenty małżeństwa i odbywają się msze pogrzebowe dla zmarłych parafian.

Narzeczeni oraz rodziny osób zmarłych umawiają terminy tych wyjątkowych mszy bezpośrednio w kancelarii parafialnej. Można tam też zamówić intencje modlitewne za bliskich zmarłych.

Podsumowanie

Kościół św. Antoniego w Białej Podlaskiej jest miejscem, gdzie msze biała podlaska św antoni odprawiane są codziennie o stałych porach. W niedzielę i święta obowiązuje nieco inny rozkład godzinowy, a dodatkowo organizowane są nabożeństwa specjalne. Kościół św antoniego biała podlaska ogłoszenia o zmianach w planie mszy można znaleźć na stronie parafii.

Artykuł przybliżył również kwestię rezerwacji terminów mszy ślubnych, pogrzebowych oraz zamawiania intencji w kancelarii parafialnej. Przedstawiono także historię i charakterystykę samego kościoła pw. św. Antoniego w Białej Podlaskiej.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Anioł pasterzom mówił: odkryj nuty i unikaj błędnych interpretacji!
 2. Przykłady modlitwy powszechnej: Inspiracje dla każdego
 3. Figura z brązu: Rozwiązania krzyżówek pełne tajemnic
 4. Egzorcyzm prosty: Prawdy i mity, które musisz znać
 5. Mocne rozważania różańcowe: Przewodnik do głębszej modlitwy
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Grzegorz Lewandowski
Grzegorz Lewandowski

Jestem założycielem i głównym autorem portalu poświęconego tematyce religijnej, miejsca, w którym duchowość spotyka się z codziennością, a wiara z wiedzą. Moja podróż z religią rozpoczęła się w młodości, kiedy to pierwsze zetknięcie z Biblią i nauczaniem Kościoła zasiało w moim sercu ziarno, które z czasem wyrosło na głębokie przekonanie o potrzebie dzielenia się wiarą z innymi. Zapraszam Cię do wspólnej podróży przez świat wiary, nadziei i miłości.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły