Msze w Białej Podlaskiej przy św. Antonim: Harmonogram

Msze w Białej Podlaskiej przy św. Antonim: Harmonogram
Autor Grzegorz Lewandowski
Grzegorz Lewandowski12 lutego 2024 | 5 min

Msze biała podlaska św antoni odbywają się regularnie w kościele św. Antoniego w Białej Podlaskiej. Jest to piękna świątynia położona w samym centrum miasta, która słynie ze wspaniałej architektury i bogatej historii sięgającej XVII wieku. W niniejszym artykule znajdziesz szczegółowy harmonogram mszy w tym kościele - ich godziny, rodzaje i dodatkowe nabożeństwa. Zaplanuj swój pobyt tak, abyś mógł uczestniczyć w interesujących Cię mszach lub nabożeństwach.

Kluczowe wnioski:
 • Msze odbywają się codziennie o stałych porach
 • W niedzielę jest 6 mszy do wyboru - o godz. 7:00, 9:00, 11:00, 13:00, 16:00 i 18:00
 • W tygodniu są msze o godz. 7:00 i 18:00
 • W każdą niedzielę o godz. 15:00 jest nabożeństwo z mszą św.
 • W harmonogramie znajdują się także msze świąteczne i okolicznościowe

Msze niedzielne w kościele św. Antoniego

kościół św antoniego biała podlaska ogłoszenia - Kościół pw. św. Antoniego w Białej Podlaskiej jest piękną barokową świątynią położoną w samym centrum miasta. Został on wzniesiony w latach 1691-1760 i do dziś zachwyca bogatą architekturą i wystrojem wnętrza.

Msze święte odprawiane są w kościele św. Antoniego codziennie, ale szczególnie uroczyście obchodzi się niedziele. Tego dnia wierni tłumnie przybywają na poranne, popołudniowe oraz wieczorne nabożeństwa.

W niniejszym artykule przedstawiamy szczegółowy harmonogram mszy świętych w niedziele w kościele św. Antoniego, aby każdy mógł zaplanować swój pobyt i udział we mszy o dogodnej dla siebie porze.

Porządek niedzielnych nabożeństw

Msze święte w niedziele w kościele św. Antoniego odprawiane są o następujących godzinach: 7:00, 9:00, 11:00, 13:00, 16:00 i 18:00.

O godzinie 7:00 odbywa się msza święta poranna. Jest to nabożeństwo z kazaniem, podczas którego gromadzą się osoby lubiące wcześnie rozpoczynać dzień.

Kolejna msza przypada na godzinę 9:00. Jest to msza główna, najliczniej uczęszczana i najbardziej uroczysta.

Godziny mszy świętych w niedziele

Trzecia msza święta w kościele św. Antoniego w niedzielę odbywa się o godzinie 11:00. Podobnie jak msza o 9:00, również zbiera liczne grono wiernych, dla których ta pora jest najwygodniejsza.

Kolejna msza przypada na godzinę 13:00. Jest to msza popołudniowa przeznaczona głównie dla osób starszych i chorych, którym ciężej jest wyjść z domu o wcześniejszych porach. Podczas tej mszy modlitwy są skupione szczególnie na potrzebujących pomocy i chorych parafianach.

Następna msza święta odprawiana jest o godzinie 16:00. Jest to kameralna msza popołudniowa dla tych wszystkich, którzy tego dnia jeszcze nie uczestniczyli we mszy świętej lub pragną przyjść powtórnie, aby się pomodlić.

Ostatnia niedzielna msza w kościele św. Antoniego odbywa się o 18:00. Podobnie jak poranna msza o 7:00, zbiera ona garstkę wiernych, którzy albo lubią późno udać się na spoczynek albo też cały dzień byli zajęci innymi obowiązkami.

Czytaj więcej:Adoracja wielka sobota: jak pogłębić rozważania i unikać rutyny?

Dodatkowe msze święte w niedziele

msze biała podlaska św antoni - Oprócz regularnych mszy świętych, w niedziele po południu w kościele św. Antoniego odbywają się także dodatkowe nabożeństwa.

O godzinie 15:00 rozpoczyna się Nieszpory Niedzielne, czyli nabożeństwo z mszą świętą połączone ze wspólnym śpiewem Godzinek i modlitwą Kościoła.

Nieszpory z mszą świętą trwają zazwyczaj około godziny i po ich zakończeniu można jeszcze raz tego dnia uczestniczyć w mszy o 16:00 lub 18:00.

Nieszpory niedzielne są dodatkowym nabożeństwem, podczas którego wierni modlą się wspólnie, dziękując za miniony tydzień i prosząc o błogosławieństwo na nadchodzący.

Nabożeństwa z mszą św. w niedziele

Zdjęcie Msze w Białej Podlaskiej przy św. Antonim: Harmonogram

Oprócz regularnych mszy świętych i dodatkowych nieszporów, w niedziele w kościele św. Antoniego odbywają się jeszcze inne nabożeństwa połączone z Mszą Świętą.

 • Msza Święta z udzielaniem sakramentu chrztu świętego - niedziela godz. 13:00
 • Msza Święta w intencji dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej - niedziela godz. 11:00

Podczas tych nabożeństw modlimy się w szczególny sposób o nowoochrzczonych i dzieci przygotowujące się do przyjęcia sakramentów świętych.

Harmonogram mszy świętych przez tydzień

Dzień tygodnia Godziny mszy świętych
Poniedziałek-Piątek 7:00, 18:00
Sobota 7:00, 18:00
Niedziela 7:00, 9:00, 11:00, 13:00, 16:00, 18:00

Jak widać w tabeli, w dni powszednie msze święte w kościele św. Antoniego odprawiane są codziennie rano o 7:00 oraz wieczorem o 18:00.

W soboty obowiązuje taki sam harmonogram mszy świętych jak w dni powszednie. Wyróżniają się natomiast niedziele, podczas których mszy jest aż 6 w ciągu dnia, aby każdy mógł wybrać najdogodniejszą dla siebie porę i godzinę nabożeństwa.

Mamy nadzieję, że przedstawiony powyżej szczegółowy harmonogram niedzielnych i codziennych mszy w kościele św. Antoniego w Białej Podlaskiej pomoże Ci zaplanować pobyt i udział w interesujących Cię nabożeństwach.

Podsumowanie

kościół św antoniego biała podlaska ogłoszenia - W powyższym materiale przedstawiliśmy szczegółowy harmonogram mszy świętych odprawianych w niedziele i dni powszednie w kościele pw. św. Antoniego w Białej Podlaskiej. Jest to wyjątkowa barokowa świątynia słynąca z pięknej architektury i bogatej historii sięgającej XVII wieku.

msze biała podlaska św antoni - Niedzielne msze w tym kościele odbywają się o godzinach 7:00, 9:00, 11:00, 13:00, 16:00 i 18:00. W dni powszednie msze odprawiane są codziennie o 7:00 i 18:00. Zaprezentowany harmonogram pomoże wiernym zaplanować wizytę i udział we mszy świętej o dogodnej porze.

Najczęstsze pytania

W niedziele w kościele św. Antoniego odbywa się 6 mszy świętych: o godzinie 7:00, 9:00, 11:00, 13:00, 16:00 i 18:00. Są to msze poranne, popołudniowe i wieczorne, aby każdy mógł wybrać najdogodniejszą dla siebie porę.

Tak, w każdą niedzielę o godz. 15:00 w kościele św. Antoniego odprawiane są Nieszpory Niedzielne, czyli dodatkowe nabożeństwo z mszą św. i wspólnym śpiewem trwające około godziny.

W dni powszednie, czyli od poniedziałku do piątku, msze święte w kościele św. Antoniego odprawiane są codziennie rano o godz. 7:00 oraz wieczorem o godz. 18:00. Taki sam harmonogram obowiązuje również w soboty.

Tak, w każdą niedzielę o godz. 11:00 odbywa się specjalna Msza Święta w intencji dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej. Jest to okazja do wspólnej modlitwy i przygotowania się do tego ważnego wydarzenia.

Wszelkie bieżące ogłoszenia, zmiany w harmonogramie mszy świętych oraz informacje parafialne są publikowane na stronie internetowej parafii www.parafia.bialapodlaska.pl oraz wywieszane na tablicy ogłoszeń w kościele.

5 Podobnych Artykułów

 1. Anioł pasterzom mówił: odkryj nuty i unikaj błędnych interpretacji!
 2. Medjugorie: ostatnie objawienia Maryi, przesłania, znaki i świadectwa
 3. Parafia Kryry intencje: Przewodnik po intencjach mszalnych
 4. Przykłady modlitwy powszechnej: Inspiracje dla każdego
 5. Ewangelia na dziś z komentarzem: głębsze rozumienie słowa Bożego
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Grzegorz Lewandowski
Grzegorz Lewandowski

Jestem założycielem i głównym autorem portalu poświęconego tematyce religijnej, miejsca, w którym duchowość spotyka się z codziennością, a wiara z wiedzą. Moja podróż z religią rozpoczęła się w młodości, kiedy to pierwsze zetknięcie z Biblią i nauczaniem Kościoła zasiało w moim sercu ziarno, które z czasem wyrosło na głębokie przekonanie o potrzebie dzielenia się wiarą z innymi. Zapraszam Cię do wspólnej podróży przez świat wiary, nadziei i miłości.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły