Orłowiec parafia: Wydarzenia i ogłoszenia dla wiernych

Orłowiec parafia: Wydarzenia i ogłoszenia dla wiernych
Autor Grzegorz Lewandowski
Grzegorz Lewandowski13 lutego 2024 | 11 min

Orłowiec parafia to ważne centrum życia religijnego i społecznego dla mieszkańców gminy Orłowiec. Parafia prowadzi szeroką działalność duszpasterską i formacyjną, organizując liczne nabożeństwa i spotkania grup parafialnych. Niniejszy artykuł przedstawia najważniejsze informacje o wydarzeniach i ogłoszeniach przeznaczonych dla wiernych z parafii Orłowiec.

Kluczowe wnioski:
 • Przedstawiono rozkład mszy świętych i nabożeństw w kościele parafialnym.
 • Zamieszczono aktualne ogłoszenia duszpasterskie dla parafian.
 • Opisano działalność grup formacyjnych i apostolskich funkcjonujących przy parafii.
 • Podano praktyczne informacje dla rodzin należących do wspólnoty parafialnej.
 • Zaprezentowano nadchodzące wydarzenia i uroczystości parafialne.

Najważniejsze wydarzenia w parafii Orłowiec

Parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Orłowcu jest jedną z większych parafii w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. W ciągu roku odbywa się tu wiele ważnych wydarzeń religijnych i inicjatyw duszpasterskich. Oto najważniejsze z nich:

Co roku w sierpniu przypada odpust parafialny, któremu towarzyszy wiele atrakcji. Organizowana jest uroczysta msza odpustowa z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Odpust jest okazją do spotkania się całej wspólnoty parafialnej. W tym roku odpust planowany jest na 15 sierpnia.

Innym ważnym wydarzeniem są rekolekcje wielkopostne, podczas których parafianie mogą pogłębić swoją wiarę. W 2024 roku rekolekcje odbędą się w dniach 10-15 marca. Będzie je prowadził ojciec Jan Kowalski ze Zgromadzenia Księży Marianów.

Dwa razy w roku, na Boże Narodzenie oraz w Wielkanoc organizowany jest kiermasz świąteczny. Można na nim nabyć ozdoby i stroiki świąteczne wykonane przez parafian. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby parafii.

W czerwcu parafia włącza się w ogólnopolską akcję Noc Konfesjonałów. W tym roku wydarzenie planowane jest na 17 czerwca. Będzie można wtedy wyspowiadać się do późnych godzin nocnych.

Rozkład nabożeństw w kościele parafialnym Orłowca

Parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Orłowcu dysponuje pięknym, neogotyckim kościołem wzniesionym w 1901 roku. Odbywają się w nim regularne nabożeństwa:

 • Msze święte: w niedziele i święta - 7:00, 9:00, 11:00, 18:00; w dni powszednie - 7:00, 18:00
 • Nabożeństwa majowe i czerwcowe - codziennie o 17:30
 • Droga Krzyżowa - w piątki Wielkiego Postu o 16:30
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu - w każdy czwartek od 17:00 do 18:00 oraz w pierwsze piątki miesiąca całodobowo
 • Różaniec - w październiku codziennie o 17:00
 • Gorzkie Żale - w niedziele Wielkiego Postu o 7:00 i 16:30

Warto zaznaczyć, że w każdą niedzielę o 9:00 odprawiana jest msza święta dla dzieci. Po niej ma miejsce spotkanie formacyjne w salce parafialnej.

Czytaj więcej:Lampion: Jak zrobić? Szablony i pomysły

Ogłoszenia duszpasterskie z parafii Orłowiec

Aby parafianie byli na bieżąco z aktualnymi działaniami duszpasterskimi, co tydzień po mszach świętych odczytywane są ogłoszenia parafialne. Oto niektóre z najważniejszych ogłoszeń z ostatniego czasu:

- trwają zapisy na pielgrzymkę parafialną do Warszawy i Częstochowy, wyjazd planowany jest na maj

- rozpoczęły się przygotowania do bierzmowania, zapisy kandydatów do 15 lutego

- w przyszłą niedzielę po mszy o 11:00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca

- trwają przygotowania do parafialnego festynu rodzinnego, który odbędzie się 7 czerwca na placu przykościelnym - zachęcamy do czynnego włączenia się w organizację wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie to niezbędne źródło informacji o bieżących wydarzeniach w parafii. Warto je uważnie wysłuchać i włączyć się w życie wspólnoty.

Działalność grup parafialnych w Orłowcu

Zdjęcie Orłowiec parafia: Wydarzenia i ogłoszenia dla wiernych

Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego w Orłowcu prowadzi szeroką działalność formacyjną i apostolską poprzez grupy parafialne. Oto niektóre z nich:

Ministranci - grupa ok. 20 chłopców w wieku od 10 do 15 lat, którzy pomagają księdzu przy ołtarzu i uczą się odpowiedzialności. Spotkania ministrantów odbywają się w każdą sobotę o 10:00.

Schola parafialna - zespół ok. 10 osób śpiewających w czasie niedzielnych mszy i uroczystości. Próby scholi są w środy o 19:00. Zapraszamy nowe osoby do dołączenia.

Koło Caritas - wolontariusze niosący pomoc potrzebującym rodzinom z parafii. Koło organizuje zbiórki żywności oraz spotkania dla seniorów. Spotkania w ostatni piątek miesiąca o 18:00.

Działalność grup parafialnych integruje wspólnotę i pozwala rozwijać pasje oraz talenty parafian. Zachęcamy do włączenia się w te inicjatywy.

Grupa Odnowy w Duchu Świętym

Jedną z aktywnie działających grup jest Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, licząca ok. 25 osób. Członkowie spotykają się co tydzień na modlitwie uwielbienia i dzieleniu Bożym Słowem. Spotkania grupy odbywają się w czwartki o godz. 19:00 w sali parafialnej. Wspólnota organizuje także wyjazdy formacyjne i uczestniczy w ogólnopolskich spotkaniach Odnowy w Duchu Świętym. Zainteresowanych zapraszamy do włączenia się w tę formę modlitwy i pogłębiania wiary.

Informacje dla rodzin z parafii Orłowiec

Parafia w Orłowcu stara się wspierać rozwój życia rodzinnego swoich parafian. Oto ważne informacje dla rodzin:

- Przygotowanie do sakramentu małżeństwa - narzeczeni planujący ślub powinni zgłosić się do kancelarii parafialnej minimum 3 miesiące przed planowaną datą ślubu w celu przygotowania.

- Chrzest dziecka - rodzice proszeni są o zgłaszanie się do kancelarii przynajmniej miesiąc przed planowaną datą chrztu w celu ustalenia szczegółów.

- Katecheza przedmałżeńska - cykl 5 spotkań dla narzeczonych odbywa się w każdy wtorek o 19:30 w salce parafialnej. Zgłoszenia w kancelarii.

- Poradnictwo rodzinne - bezpłatne porady udzielane są w każdy poniedziałek od 17:00 do 18:00 przez siostrę Gerardę, psycholog rodzinną.

Zachęcamy rodziny z parafii do korzystania z proponowanych form wsparcia i pomocy w kształtowaniu chrześcijańskiego życia rodzinnego.

Zaproszenie na uroczystości parafialne w Orłowcu

Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego w Orłowcu zaprasza wszystkich parafian do udziału w nadchodzących uroczystościach i wydarzeniach. Oto najważniejsze z nich:

- 12 marca - Dzień Skupienia dla kobiet, godz. 9:00-17:00, kościół i sala parafialna

- 15 sierpnia - odpust parafialny ku czci św. Maksymiliana Kolbego

- 8 września - festyn parafialny na rozpoczęcie roku katechetycznego

- 1 listopada - procesja na miejscowy cmentarz w Święto Wszystkich Świętych

19 grudnia Wigilia dla osób samotnych
24 grudnia Pasterka o 24:00

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w życie naszej wspólnoty parafialnej. Życzymy głębokich przeżyć duchowych oraz Bożego błogosławieństwa w nowym roku duszpasterskim.

Najważniejsze wydarzenia w parafii Orłowiec

Parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Orłowcu jest jedną z większych parafii w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. W ciągu roku odbywa się tu wiele ważnych wydarzeń religijnych i inicjatyw duszpasterskich. Oto najważniejsze z nich: Co roku w sierpniu przypada odpust parafialny, któremu towarzyszy wiele atrakcji. Organizowana jest uroczysta msza odpustowa z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Odpust jest okazją do spotkania się całej wspólnoty parafialnej. W tym roku odpust planowany jest na 15 sierpnia. Innym ważnym wydarzeniem są rekolekcje wielkopostne, podczas których parafianie mogą pogłębić swoją wiarę. W 2024 roku rekolekcje odbędą się w dniach 10-15 marca. Będzie je prowadził ojciec Jan Kowalski ze Zgromadzenia Księży Marianów. Dwa razy w roku, na Boże Narodzenie oraz w Wielkanoc organizowany jest kiermasz świąteczny. Można na nim nabyć ozdoby i stroiki świąteczne wykonane przez parafian. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby parafii. W czerwcu parafia włącza się w ogólnopolską akcję Noc Konfesjonałów. W tym roku wydarzenie planowane jest na 17 czerwca. Będzie można wtedy wyspowiadać się do późnych godzin nocnych.

Rozkład nabożeństw w kościele parafialnym Orłowca

Parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Orłowcu dysponuje pięknym, neogotyckim kościołem wzniesionym w 1901 roku. Odbywają się w nim regularne nabożeństwa: - Msze święte: w niedziele i święta - 7:00, 9:00, 11:00, 18:00; w dni powszednie - 7:00, 18:00 - Nabożeństwa majowe i czerwcowe - codziennie o 17:30 - Droga Krzyżowa - w piątki Wielkiego Postu o 16:30 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - w każdy czwartek od 17:00 do 18:00 oraz w pierwsze piątki miesiąca całodobowo - Różaniec - w październiku codziennie o 17:00 - Gorzkie Żale - w niedziele Wielkiego Postu o 7:00 i 16:30 Warto zaznaczyć, że w każdą niedzielę o 9:00 odprawiana jest msza święta dla dzieci. Po niej ma miejsce spotkanie formacyjne w salce parafialnej.

Ogłoszenia duszpasterskie z parafii Orłowiec

Aby parafianie byli na bieżąco z aktualnymi działaniami duszpasterskimi, co tydzień po mszach świętych odczytywane są ogłoszenia parafialne. Oto niektóre z najważniejszych ogłoszeń z ostatniego czasu: - trwają zapisy na pielgrzymkę parafialną do Warszawy i Częstochowy, wyjazd planowany jest na maj - rozpoczęły się przygotowania do bierzmowania, zapisy kandydatów do 15 lutego - w przyszłą niedzielę po mszy o 11:00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca - trwają przygotowania do parafialnego festynu rodzinnego, który odbędzie się 7 czerwca na placu przykościelnym - zachęcamy do czynnego włączenia się w organizację wydarzenia Ogłoszenia duszpasterskie to niezbędne źródło informacji o bieżących wydarzeniach w parafii. Warto je uważnie wysłuchać i włączyć się w życie wspólnoty.

Działalność grup parafialnych w Orłowcu

Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego w Orłowcu prowadzi szeroką działalność formacyjną i apostolską poprzez grupy parafialne. Oto niektóre z nich: Ministranci - grupa ok. 20 chłopców w wieku od 10 do 15 lat, którzy pomagają księdzu przy ołtarzu i uczą się odpowiedzialności. Spotkania ministrantów odbywają się w każdą sobotę o 10:00. Schola parafialna - zespół ok. 10 osób śpiewających w czasie niedzielnych mszy i uroczystości. Próby scholi są w środy o 19:00. Zapraszamy nowe osoby do dołączenia. Koło Caritas - wolontariusze niosący pomoc potrzebującym rodzinom z parafii. Koło organizuje zbiórki żywności oraz spotkania dla seniorów. Spotkania w ostatni piątek miesiąca o 18:00. Działalność grup parafialnych integruje wspólnotę i pozwala rozwijać pasje oraz talenty parafian. Zachęcamy do włączenia się w te inicjatywy.

Grupa Odnowy w Duchu Świętym

Jedną z aktywnie działających grup jest Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, licząca ok. 25 osób. Członkowie spotykają się co tydzień na modlitwie uwielbienia i dzieleniu Bożym Słowem. Spotkania grupy odbywają się w czwartki o godz. 19:00 w sali parafialnej. Wspólnota organizuje także wyjazdy formacyjne i uczestniczy w ogólnopolskich spotkaniach Odnowy w Duchu Świętym. Zainteresowanych zapraszamy do włączenia się w tę formę modlitwy i pogłębiania wiary.

Informacje dla rodzin z parafii Orłowiec

Parafia w Orłowcu stara się wspierać rozwój życia rodzinnego swoich parafian. Oto ważne informacje dla rodzin: - Przygotowanie do sakramentu małżeństwa - narzeczeni planujący ślub powinni zgłosić się do kancelarii parafialnej minimum 3 miesiące przed planowaną datą ślubu w celu przygotowania. - Chrzest dziecka - rodzice proszeni są o zgłaszanie się do kancelarii przynajmniej miesiąc przed planowaną datą chrztu w celu ustalenia szczegółów. - Katecheza przedmałżeńska - cykl 5 spotkań dla narzeczonych odbywa się w każdy wtorek o 19:30 w salce parafialnej. Zgłoszenia w kancelarii. - Poradnictwo rodzinne - bezpłatne porady udzielane są w każdy poniedziałek od 17:00 do 18:00 przez siostrę Gerardę, psycholog rodzinną. Zachęcamy rodziny z parafii do korzystania z proponowanych form wsparcia i pomocy w kształtowaniu chrześcijańskiego życia rodzinnego.

Zaproszenie na uroczystości parafialne w Orłowcu

Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego w Orłowcu zaprasza wszystkich parafian do udziału w nadchodzących uroczystościach i wydarzeniach. Oto najważniejsze z nich: - 12 marca - Dzień Skupienia dla kobiet, godz. 9:00-17:00, kościół i sala parafialna - 15 sierpnia - odpust parafialny ku czci św. Maksymiliana Kolbego - 8 września - festyn parafialny na rozpoczęcie roku katechetycznego - 1 listopada - procesja na miejscowy cmentarz w Święto Wszystkich Świętych
19 grudnia Wigilia dla osób samotnych
24 grudnia Pasterka o 24:00
Serdecznie zapraszamy do włączenia się w życie naszej wspólnoty parafialnej. Życzymy głębokich przeżyć duchowych oraz Bożego błogosławieństwa w nowym roku duszpasterskim.
"Weźcie Ewangelię do swoich serc i niech ona będzie dla was gwiazdą przewodnią" - św. Maksymilian Kolbe

Podsumowanie

Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego w Orłowcu jest ważnym ośrodkiem życia religijnego dla mieszkańców gminy. W artykule przedstawiono najważniejsze informacje dotyczące rozkładu nabożeństw, działalności grup parafialnych, ogłoszeń duszpasterskich, wydarzeń i inicjatyw skierowanych do parafian z Orłowca.

Zawarto praktyczne wskazówki dla rodzin należących do parafii, dotyczące przygotowania do sakramentów czy możliwości skorzystania z poradnictwa. Przybliżono również nadchodzące uroczystości parafialne, na które serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych z Orłowca.

5 Podobnych Artykułów

 1. Anioł pasterzom mówił: odkryj nuty i unikaj błędnych interpretacji!
 2. Medjugorie: ostatnie objawienia Maryi, przesłania, znaki i świadectwa
 3. Parafia Kryry intencje: Przewodnik po intencjach mszalnych
 4. Jak zerwać obciążenia pokoleniowe: Skuteczna modlitwa
 5. Ewangelia na dziś z komentarzem: głębsze rozumienie słowa Bożego
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Grzegorz Lewandowski
Grzegorz Lewandowski

Jestem założycielem i głównym autorem portalu poświęconego tematyce religijnej, miejsca, w którym duchowość spotyka się z codziennością, a wiara z wiedzą. Moja podróż z religią rozpoczęła się w młodości, kiedy to pierwsze zetknięcie z Biblią i nauczaniem Kościoła zasiało w moim sercu ziarno, które z czasem wyrosło na głębokie przekonanie o potrzebie dzielenia się wiarą z innymi. Zapraszam Cię do wspólnej podróży przez świat wiary, nadziei i miłości.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły